Шкідники винограду

КЛІЩІ

Кліщ виноградний павутинний, або виноградний зудень - тіло жовто-зелене, розміри самки - 0,6 мм, самця - 0,4 мм.
Зимує самка під корою, під опалим листям, на бур'янах. При появі перших листочків починає паразитувати на зелених частинах лози. З настанням температури вище + 13 ° С - приступає до кладки яєць на нижню сторону листа.
Відкладає самка від 60 до 150 яєць. Через 5-6 днів личинки народжуються і починають харчуватися самостійно. Через 15 - 20 днів молоді особини вже повністю готові до розмноження. За сезон на рослині може прожити близько 12 поколінь шкідника, якщо вчасно не знищити їх популяцію.
Кліщі цього виду живуть на нижній частині листа. Ротовий апарат колючо-сисний. Кліщ проколює шкірку листа і поглинає тканини і сік рослини. У місцях проколів утворюються білувато - жовті, світлі плями, які пізніше засихають. Позбутися від кліща допоможуть препарати «Неорон», «Талстар», «Агро-Доктор для винограду», «Актеллік Топ», а також препарати на основі сірки - «Тіовіт Джет» або «Сірка колоїдна».

Кліщ Європейський червоний - цей вид кліща шкодить найчастіше яблуні. Однак останнім часом все частіше його спостерігають і на винограді. Доросла самка цього виду має забарвлення від темно-червоного до червоно-коричневого, а також володіє 8 ногами. Дорослий самець має розміри трохи менше, і він, як правило, має непримітне забарвлення, зазвичай бліде, від зеленого до коричневого. Яйця кулясті і червоні, дуже дрібні. Самки відкладають їх на нижню сторону листа. Неозброєним оком поодинокі кладки розглянути важко, але можна помітити їх скупчення. Найчастіше такі колонії можна зустріти в другій половині літа біля основи пагонів і бруньок (в цих місцях шкідник зимує). За один сезон з'являється кілька поколінь, іноді навіть до 10 за літо.
Зовнішні ознаки ураження даними кліщем - листя набувають бронзовий відтінок. Таке ураження говорить про те, що фотосинтезуючій здатності листя вже завдано сильного збитку.
В окремі роки чисельність цього павукоподібного підтримується на безпечному рівні хижими кліщами і комахами. Позбутися від кліща допоможуть препарати «Неорон», «Талстар», «Агро-Доктор для винограду», «Актеллік Топ», а також препарати на основі сірки - «Тіовіт Джет» або «Сірка колоїдна».

Кліщ виноградний повстяний - відноситься до галових кліщів - розмір дорослої особини - 0,15 мм, зимує під лусочками бруньок, ранньою весною переселяється на нижню сторону молодого листа, прокушує його і харчується вмістом самого верхнього шару клітин шкірки. Незважаючи на зовнішні неприємні прояви, повстяний кліщ практично не завдає шкоди рослині і не впливає на асиміляцію. Навіть пошкоджені клітини не гинуть. У місці проколу на нижньому боці листа утворюється поглиблення, а в ньому білий пушок - ерінеум, на зовнішній стороні листа утворюється бородавчаста опуклість - гал. Шкідник може заселяти і грона. Позбутися від кліща допоможуть препарати «Неорон», «Талстар», «Агро-Доктор для винограду», «Актеллік Топ», а також препарати на основі сірки - «Тіовіт Джет» або «Сірка колоїдна».

Кліщ виноградний листовий (Calepitrimerus Vitis), кліщова курчавість - невеликий, погано помітний неозброєним оком (0,15 мм в довжину) кліщ. Зимує в бруньках, пошкоджуючи їх, пагони з них виходять ослаблені, викривлені, часто сильно деформовані. Листя заселене цим кліщем зморщується, розривається на смужки. Пошкодження схожі з картиною вірусних захворювань. Позбутися від кліща допоможуть препарати «Неорон», «Талстар», «Агро-Доктор для винограду», «Актеллік Топ», а також препарати на основі сірки - «Тіовіт Джет» або «Сірка колоїдна».

ЛИСТОВІЙКИ

Гронова листовійка - метелик з оливково-бурими передніми крилами з строкатим малюнком на них. Розмах крил 10 - 13 мм. Гусениця світло-зеленого кольору, дуже рухлива. Зимує лялечка - в тріщинах кори або біля основи штамба. Літ метеликів починається навесні при температурі + 14 ° С і триває до 30 днів. З них через 5-10 днів з'являються гусениці. Гусениці їдять все підряд - бутони, квітки, зав'язі, зелені ягоди, обплітаючи їх своєю павутиною. Пошкоджені частини загнивають. Грона мають неприємний зовнішній вигляд

Для боротьби з листовійкою можна використовувати «Бі-58», «Метафос», «Карбафос», «Агро-Доктор для винограду», «Чистий Сад», «Актеллік Топ», «Космос Турбо», а також препарати «Брунька» і «Нітро-ФН» в період осінньої і весняної обробки.

Листовійка дволітна - метелик розміром 12 -16 мм. Передні крила світло-жовті з помітною трапецієподібною чорно-коричневою смугою. Гусениця спочатку світло-зелена, потім яскраво червона з чорної головою. Зимує цей шкідник в тріщинах кори. Літ починається навесні при температурі +15 ° С - + 16 ° С при відокремленні суцвіть. Гусениці їдять спочатку бутони і зав'язі, потім проникають в ягоди. Вони починають гнити і заражають також і сусідні плоди. Масштаб знищення врожаю може досягти 80%.

Для боротьби з листовійкою можна використовувати «Бі-58», «Метафос», «Карбафос», «Агро-Доктор для винограду», «Чистий Сад», «Актеллік Топ», «Космос Турбо», а також препарати «Брунька» і «Нітро-ФН» в період осінньої і весняної обробки.

Листовійка виноградна - метелик з розмахом крил 25 -30 мм, з виступаючим ротовим апаратом. Забарвлення крил темно-коричневе, з мідним блиском з помітними двома косими темними смугами. Гусениця має забарвлення від сірого кольору і до брудно-зеленого, пізніше стає коричневою. Зимує листовертка виноградна в створених нею коконах під корою лози. Виходить назовні в пору набрякання бруньок, поїдає їх, потім приймається за молоді пагони, листя, суцвіття і ягоди. 

Для боротьби з листовійкою можна використовувати «Бі-58», «Метафос», «Карбафос», «Агро-Доктор для винограду», «Чистий Сад», «Актеллік Топ», «Космос Турбо», а також препарати «Брунька» і «Нітро-ФН» в період осінньої і весняної обробки.

ФІЛОКСЕРА

Філоксера - найнебезпечніший шкідник винограду - по суті, є виноградною попелицею. Переноситься разом з посадковим матеріалом, з поливної водою, а також за допомогою вітру на відстань до 15 км. Протягом усього життя комахи кілька разів змінюють зовнішній вигляд, а також переселяються з підземної - на надземну частину куща. Загибель рослин викликає коренева форма - через інфікування проколів на коренях рослини гинуть.
Засоби для боротьби з філоксерою виноградною - «Агро-Доктор для винограду» і «Актеллік Топ».

ЦИКАДИ

Цикади - сімейство комах підряду цикадових.
Багатоїдні шкідники культурних рослин, в тому числі і винограду. Тип харчування - сисний. Переносить небезпечні вірусні та мікоплазмові хвороби. Дорослі особини різних видів або стрибають або літають, личинки повзають по листю. На листі спочатку утворюються жовті плями, відбувається деформація листя, з'являється курчавість, сповільнюється їх зростання, саме листя починає засихати з країв і опадати. Боротьба з цикадами: препарати «Актара», «Бі-58», «Агро-Доктор для винограду».

ДОВГОНОСИКИ

Довгоносики (слоники) - багатоїдні жуки. Сірий буряковий - довгастий жук, завдовжки близько 1 см, чорний з сіро-коричневим відтінком. Навесні жуки їдять бруньки і краї листя. Великий люцерновий довгоносик - сіро-землистого кольору шкідник, довжиною до 1 см. Поїдає бруньки і листя. Личинки живляться на коренях. Плодючість - до 900 яєць.
Довгоносик чорний буряковий - жук довжиною до 10 мм, блискуче-чорний, покритий лусочками. Жуки живляться набряклими нирками - 2 - 3 шкідника цілком можуть знищити всі бруньки на кущі. Проявляють найбільшу активність в спекотну погоду вдень. Личинки живляться корінням. Довгоносика на винограді можна знищити наступними препаратами: «Агро-Доктор для винограду», «Космос Турбо», «Каліпсо», «Актеллік Топ», «Чистий Сад», «Бі-58», «Нурел Топ».

ЖУК-ЛИСТОЇД

Блішка виноградна- (жук-листоїд). Крім винограду їсть і інші сільськогосподарські культури. Форма тіла овальна, довжиною 3,5-4,4 мм. Жук зовні схожий на маленького таргана. Виявляє стрибучість. Харчується ранньою весною молодими листочками і підгризає пагони. Потім відкладає яйця купками по 20 -30 штук на нижню сторону листа. Відроджені личинки вигризають дірочки в листках. Для боротьби з виноградною блішкою Ви можете купити в нашому інтернет-магазині «Агро-доктор для винограду», «Карбафос», «Метафос», «Нурел Топ», «Актеллік», «Космос Турбо».

Comments

Залишити коментарій

Відмінити відповідь