Шкідники капусти

КАПУСТЯНА ТЛЯ

Капустяна попелиця (лат. Brevicoryne brassicae). Щоб уникнути складної боротьби з капустяною попелицею, необхідно проводити профілактику. Дрібні комахи мають невеликий розмір і сріблясто-білий колір, харчуються соками капусти. Розташовуючись на нижній частині листа, вони поступово виснажують цим рослину.
Ще навесні при висадці розсади, тля колоніями селиться на молодий капусті. Визначити наявність шкідника можна за зовнішніми ознаками: розвиток рослин сповільнюється; листя втрачають свій природний колір, з'являється рожевий відтінок; поступово листя скручуються і відмирають.
Для боротьби з попелиць використовують інсектициди, такі як: «Карбафос», «Агро-Доктор для капусти», «Стоп Тля», «Актеллік Топ». З біологічних препаратів відмінно підходить «Фітоспорін» або «Актоцид».


КАПУСТЯНА МУХА

Капустяна муха (лат. Delia radicum). Білокачанна і кольорова капуста можуть піддаватися враженню капустяної мухою. Ця комаха зовнішнім виглядом практично не відрізняється від звичної для всіх домашньої мухи.
Починаючи з кінця травня, капустяна мушка відкладає яйця в грунті, а через тиждень молоді личинки починають поїдати кореневу систему рослин. Визначити наявність мухи на капусті можна за зовнішнім виглядом кущів: коріння підгнивають, і рослина легко висмикується з грунту; кущі в'януть; нижнє листя набувають сірого свинцевого відтінку.
При виявленні капустяної мухи посадки обробляють «Агро-Доктором для капусти» або «Антимухою». Дані препарати Ви можете придбати в нашому інтернет-магазині в розділі «Інсектициди».

ХРЕСТОЦВІТІ БЛІШКИ

Хрестоцвіті блішки (лат. Phyllotreta cruciferae). Маленькі довгасті жучки чорного кольору мешкають в грунті, а з приходом весни починають харчуватися молодими рослинами: спочатку бур'янами, що виростають поруч, а потім розсадою капусти. Вражаючи всі види хрестоцвітних, блішки харчуються верхніми шарами листа, залишаючи після себе виразки на рослинах. Молоді рослини часто не витримують згубний вплив шкідника, і гинуть, а більш дорослі і зміцнілі - дають недостатньо хороший урожай. Особливістю хрестоцвіті блішки є те, що вона не переносить постійно вологу погоду.
Серед хімічних препаратів добре зарекомендували себе такі інсектициди як: «Карбафос», «Актара», «Агро-Доктор для капусти», «Нурел Топ» і ін.

Comments

Залишити коментарій

Відмінити відповідь