Шкідники томатів

БІЛОКРИЛКА

Білокрилка. Ця комаха з двома парами білих крил викликає плямисте пожовтіння листя. Поступово листя жовтіє повністю і в'яне. Шкідник покриває рослину виділеннями, на яких розмножуються сажисті грибки. В результаті хвора рослина чорніє. Для боротьби з комахами використовують препарати: «Агро-Доктор» для томатів, «Чистий сад», «Актеллік», «Нурел Топ», «Конфідор», «Метафос», «Карбафос».

СЛИМАКИ

Слимаки. Шкідник поїдає листя і плоди томатів. Пошкоджені частини рослин схильні до гнилі. Для боротьби зі шкідником грунт навколо кущів посипають сумішшю із золи, тютюнового пилу і вапна або обприскують навколо грядок гашеним вапном свіжого приготування. Для ефективної боротьби з цими шкідниками томатів грунт під кущами рихлять, потім посипають «Уліцидом» або «Антислизнем».

ПАВУТИННИЙ КЛІЩ

Павутинний кліщ. Дрібна комаха виглядає на томатах як світла точка. Обплутує листя павутиною і висмоктує з них сік. На верхній стороні листя видно проколи, які робить комаха. Уражені тканини в їх області жовтіють і зливаються в плями. Потім листя засихає. Для боротьби з павутинним кліщем допоможуть препарати «Неорон», «Талстар», «Агро-Доктор для томатів», «Актеллік Топ», «Нурел Топ».

КАПУСТЯНКА

Капустянка, а також її личинки шкодять томатам, перегризаючи все, що трапляється на їх шляху; поширюватися починають з самих вологих місць поля або городу, швидко розмножуючись і освоюючи все більші території. При посадці бажано внесення таких сумішей, як «Рембек», «Медвецид», «Медведка НЕТ», «Антимедведка» та ін.

ДРОТЯНИКИ

Дротяник. Відрізняється щільним тілом жовтого забарвлення, в довжину не перевищує 2 см. Дротяники пошкоджують коріння томатів і іноді проникають в стебла. Для захисту томатів від цих шкідників використовують препарат «Базудин».

СОВКИ

Підгризаючі совки. Гусінь нічних метеликів темно-сірого або чорного кольору, довжиною 3-4 см. Вони прогризають листя, а також стебла томатів. Для боротьби з комахами грядки прополюють, грунт глибоко перекопують восени, шкідника збирають вручну і знищують. Для знищення гусениці використовують препарати «Агро-Доктор для томатів», «Чистий Сад», «Нурел Топ», «Бі-58», «Актеллік Топ».

Comments

Залишити коментарій

Відмінити відповідь