Захворювання капусти

КІЛА КАПУСТЯНА

Кіла капустяна - хвороба капусти, яка має грибкову природу. Порушується захворювання паразитуючим грибком - Plasmodiophora. Вражає вона тільки молоді, вже висаджені на ділянку або в теплицю рослини. Може заразитися розсада в ємностях, виставлених на провітрювання. Коренева система зараженої рослини покривається наростами різної форми. Подібні утворення перешкоджають нормальному харчуванню та подальшому розвитку капусти, внаслідок чого вона поступово в'яне, відстає в розвитку, її можна легко висмикнути з грунту.

Кіла вражає білокачанну і цвітну капусту. Місце посадки значення не має, оскільки грибок поширюється за допомогою вітру, опадів і комах. Кіла не відноситься до групи, куди входять особливо небезпечні для врожайності захворювання капусти, і заходи боротьби з ними вибирають не агресивні. У процесі боротьби з килою застосовують тільки профілактику від поширення, щоб не допустити зараження сусідніх культур і грядок. Для цього не варто висаджувати хвору розсаду. Ослаблені і загиблі паростки необхідно видалити разом із земляною грудкою, а ямки, де було саме рослина засипати вапном. Перед висаджуванням розсади в грунт рекомендується обробляти землю вапном, з розрахунку 1 кг на 4 кв.м. З хімічних препаратів найкраще підходить «Фундазол» від кіли на капусті.

ПЕРОНОСПОРОЗ

Пероноспороз (лат. Peronospora). Захворювання має другу, більш звичну назву - несправжня борошниста роса. Збудником пероноспорозу є грибок. Перші симптоми зараження: хвороба починає проявлятися ще в період росту розсади; на листках з'являються плями сірого і жовтого кольору, з нижньої сторони можна виявити білуватий наліт; поступово уражене листя в'яне і відмирає; рослини слабо розвиваються.

Найсильніше несправжня борошниста роса розвивається в умовах високої вологості. Пероноспороз може принести чимало клопоту городнику, і повністю знищити весь урожай. Для ефективної боротьби з несправжньою борошнистою росою на капусті необхідно використовувати такі препарати, як «Ридоміл», «Квадріс», «Акробат».

Тим, хто не бажає використовувати агресивні хімічні речовини, рекомендується обробити насадження 1% розчином «Бордоської Суміші», яку Ви можете також купити в нашому магазині в розділі «Фунгіциди».


ФУЗАРІОЗ

Фузаріоз (лат. Fusarium). Дуже поширена в сільському господарстві грибкова хвороба капусти. Зазвичай, боротьба з ними не викликає складнощів при своєчасному виявленні та лікуванні. Таким захворюванням є фузаріоз. Захворювання вражає всі види хрестоцвітних. Грибок, проникає в судинну систему рослин, тим самим закупорює її, викликаючи в'янення і відмирання тканин рослини. У народі таку недугу називають жовтяницею через характерних симптомів: між жилками з'являються жовті цятки; поступово лист починає жовтіти повністю і як наслідок – засихає. На зрізі основи листя видно плями бурого кольору - міцелій гриба. Качан має неправильну форму і виглядає дуже маленьким, так як його зростання насправді припиняється.

Як і при всіх грибкових захворюваннях, при фузаріозному в'яненні рекомендується прибирати заражені рослини, і обробляти насадження системними фунгіцидами, такими як, наприклад, «Квадріс».

Гриб може зберігати свою життєдіяльність в грунті ще кілька років, тому необхідно дотримуватися правил сівозміни капусти - не висаджувати рослини на одному місці кілька років поспіль, а також ретельно видаляти з грунту залишки хворих рослин.

МОЗАЇКА КАПУСТИ

Мозаїка цвітної капусти (лат. Cauliflower mosaic). Набагато рідше грибкових зустрічаються вірусні хвороби цвітної капусти, і боротьба з ними викликає безліч питань. Mosaic caulivirus - збудник вірусу мозаїки цвітної капусти. Незважаючи на назву, є найнебезпечнішим захворюванням всіх хрестоцвітих культур. Виявити його прояв можна тільки через приблизно місяць після висаджування розсади: на листках з'являється темна зелена облямівка уздовж жилок; з плином часу між жилками утворюються некротичні плями.

Мозаїка турнепс (лат. Turnip mosaic). Збудником є ​​Turnip mosaic virus. Вірус має народну назву - чорна кільцева плямистість капусти. Листя зі штамом вірусної інфекції покриваються плямами світло-зеленого кольору. Найкраще вони помітні на нижньому боці капустяного листа. Плями темніють, розростаються і зливаються, утворюючи некротичні плями, які призводять до передчасного скидання листя.

Comments

Залишити коментарій

Відмінити відповідь