Шкідники картоплі

КОЛОРАДСЬКИЙ ЖУК

Колорадський жук - комаха, що зимує приблизно в метрі під землею, а в період вирощування картоплі розмножується на його листах і ними ж харчується - знищують їх або збираючи вручну, або препаратами «Атлант + Прилипач», «Стоп Жук», «Стоп Колорад», «Космос Турбо», “Жук Офф”, «Престо» і ін.

КАРТОПЛЯНА НЕМАТОДА

Картопляна нематода - паразитуючий на коренях і бульбах круглий хробак, що уповільнює і навіть зупиняє розвиток рослини - зараження нематодою стає менше, якщо чергувати картоплю з зерновими і кукурудзою, несхильними до зараження нематодою, а також, якщо вибирати сорти картоплі з підвищеною до неї стійкістю. Відмінно підійде «Регент» для боротьби з нематодою.

ДРОТЯНИКИ

Дротяник живе в землі і особливо вражає бульби, проїдаючи їх наскрізь і викликаючи загнивання. Часто накопичується в гнойових купах, а також в місцях зростання пирію - тут допоможуть пастки, зроблені з картоплі, буряка чи моркви і розміщені на території ділянки за 10-15 днів до посадки, щоб зібрати в них личинок і знищити, що можна робити і при перекопуванні грунту. Щоб позбутися від дротяників необхідно обробляти бульби перед посадкою будь-яким з наступних препаратів: «Селест Топ», «Чисто жук», «Тирана», «Круїзер», «Престиж» та ін.

КАПУСТЯНКА

Капустянка, а також її личинки шкодять картоплі, перегризаючи все, що трапляється у них на шляху; поширюватися починають з найвологіших місць поля або городу, швидко розмножуючись і освоюючи все більші території. Для запобігання поїдання бульб капустянкою необхідно обробити посадковий матеріал будь-яким з наступних препаратів (відповідно до інструкції): «Престиж», «Тирана», «Круїзер», «Селест Топ», «Чисто Жук» і ін. Також при посадці бажано внесення таких сумішей, як «Рембек», «Медвецид», «Медведка НЕТ», «Антимедведка» і ін.

ГУСЕНИЦІ

Гусениці совки можуть вражати до 30% бадилля, в більшій мірі небезпечні їх личинки, бо вони прогризають множинні ходи в листі, рідше в стовбурах і навіть бульбах картоплі, викликаючи зараження іншими мікроорганізмами, особливо, гнилями - проти них ефективні такі хімічні препарати: «Децис», «Атлант + Прилипач», «Чистий Сад», «Бі-58».

Comments

Залишити коментарій

Відмінити відповідь